LINK Coin ve O 3 Kripto İçin Satış Hazırlığı: Ekipler Borsaya Boşaltıyor!

Kripto para piyasaları son zamanlarda önemli bir volatilitenin ortasında seyrediyor. Bu volatiliteye katkıda bulunan faktörlerden biri de hiç şüphesiz borsalarda işlem yapan “balinalar” olarak adlandırılan büyük yatırımcıların hareketleri. Bugün ise on-chain veri takip platformlarının tespit ettiği bazı hareketler, piyasalarda hareketliliğe neden oldu. İşte LINK coin, BEER coin, MASK gibi kripto paraların yer aldığı transferlerin perde arkası…

Beercoin ve Mask Network’te (MASK) ekipler borsalara coin yolluyor

Lookonchain isimli veri takip platformunun verilerine göre, bugün 18 Haziran tarihinde Beercoin ekibi ile ilişkili olduğu düşünülen bir cüzdan, BEER token’larını satmaya başladı. Bu satışlar sonrasında ise BEERcoin fiyatı neredeyse %60’ın üzerinde bir düşüş yaşadı. Söz konusu cüzdanın, Beercoin takımının “8VY4LF…fDd5G2” adresli cüzdanından 8.88 milyar adet BEER transfer ettiği ve son iki günde bu miktarın 8.7 milyarlık kısmını 1 milyon dolar karşılığında sattığı tespit edildi.

Bu durum, yatırımcılar arasında Beercoin ekibinin fiyat üzerinde manipülasyon yaptığı yönünde şüphelere yol açtı. Ancak henüz Beercoin ekibinden resmi bir açıklama gelmedi. Uzmanlar, bu satışların Beercoin’in geleceğini nasıl etkileyeceğini yakından takip ediyor.

Diğer yandan, analist Yu Jin’in tespitlerine göre, Mask Network Foundation son beş günde toplam 1.8 milyon adet MASK token’ı transfer etti. Bu transfer edilen token’ların 1.5 milyonu (yaklaşık 3.97 milyon dolar değerinde) ise son üç günde Binance borsasına gönderildi. Bu durum, MASK fiyatındaki düşüşe katkıda bulunmuş olabileceği düşünülüyor.

LINK coin ve Ethereum’da da hareketlilik var

Diğer yandan, The Data Nerd isimli veri takip platformunun verilerine göre, bir “balina” yatırımcıya ait olduğu düşünülen bir cüzdan, bugün 18 Haziran tarihinde Kraken borsasına 50.000 adet LINK token’ı transfer etti. Bu transferin değeri yaklaşık 682.000 dolar olarak hesaplanıyor. Aynı cüzdanın, son beş günde toplam 3.72 milyon dolar değerinde LINK token’ını Kraken’e transfer ettiği tespit edildi. Bu transferler, LINK fiyatında oynaklığa neden olabilir. Yatırımcılar, bu hareketlerin LINK piyasasını nasıl etkileyeceğini yakından takip ediyor.

Son olarak,The Data Nerd platformunun bir başka tespitine göre ise, Genesis isimli kripto para kuruluşuna ait olduğu düşünülen bir cüzdan, bugün 18 Haziran tarihinde FalconX isimli kripto para hizmetleri şirketine 2.840 ETH transfer etti. Bu transferin değeri ise yaklaşık olarak 1 milyon doların üzerinde. Rapora göre, söz konusu cüzdanın son iki ayda toplam 42.882 ETH (yaklaşık 138 milyon dolar) FalconX, Bitstamp ve Coinbase gibi borsalara transfer ettiği belirtiliyor. Bu transferlerin, Ethereum piyasasındaki arz-talep dengesini nasıl etkileyeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir